Gąska na Helu

„Gotowana kukurydza! Orzeszki w karmelu!” – unosi się głos umęczonego palącym słońcem młodzieńca, człapiącego po skrzypiącym plażowym piasku w gąszczu parawanów. Morska bryza, bikini i slipki, ryba na papierowym talerzu, zimne napoje z bąbelkami, skrzek mew i cieknące po rękach lody – to wszystko tworzy obraz wakacji nad polskim morzem i stanowi inspirację dla plakatów z przymrużeniem oka.

Stawiając na minimalizm, przedstawiam współczesne spojrzenie na nadbałtyckie absurdy i uroki, letnie uciechy i utarte standardy wypoczynku zakotwiczone w latach 90. To wspomnienie zawieszone gdzieś między posypką na gofrze a rześkim popołudniowym rejsem po Zatoce Puckiej. 

Wszystkie plakaty są do kupienia na stronie: pakamera

„Gotowana kukurydza! Orzeszki w karmelu!” – unosi się głos umęczonego palącym słońcem młodzieńca, człapiącego po skrzypiącym plażowym piasku w gąszczu parawanów. Morska bryza, bikini i slipki, ryba na papierowym talerzu, zimne napoje z bąbelkami, skrzek mew i cieknące po rękach lody – to wszystko tworzy obraz wakacji nad polskim morzem i stanowi inspirację dla plakatów z […]