O mnie

Cześć! Fajnie, że tu jesteś. Nazywam się Ewelina Gąska. Jestem ilustratorką i projektantką graficzną.

Najciekawsze w mojej pracy twórczej jest łączenie wszelkich form ilustracji i miksowania jej w elementach brandingu czy opakowaniach. Dzięki temu niezależnie od tego, czy ilustracja jest samodzielna czy wykorzystywana jako element uzupełniający dany projekt, mogę stworzyć coś unikatowego.

Moje ilustracje są żywe, dominują w nich mocne, wyraziste kolory, mnóstwo patternów. Stworzyłam dwie serie plakatów inspirowanych Bałtykiem, które miały swoje premiery na wystawie w Jastarni w Kinie Żeglarz.

Współpracę z klientem traktuję jako partnerstwo, edukację. Mam doświadczenie jako wykładowca. Prowadziłam zajęcia z grafiki wektorowej w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Komputerowej. Chętnie dzielę się swoją wiedzą z innymi osobami, udzielam rad z zakresu projektowania. Moja chęć do łączenia elementów graficznych przekłada się na inne, mniejsze pasje, np. gotowanie. Bardzo lubię eksperymentować w kuchni, dopasowując smaki. Czasem próbuję sobie wyobrazić kim bym była gdybym nie projektowała i przychodzi mi na myśl właśnie to, gotowanie. 

W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze. Jest to dla mnie największa forma relaksu, złapania oddechu oraz inspiracji na nowe projekty.

Mam za sobą wiele wygranych konkursów graficznych, m.in. srebro i nominację w konkursie Klubu Twórców Reklamy KTR. Moje prace publikowane są w polskich i zagranicznych magazynach o designie m.in.: BranD International Design Magazine, Form Magazine, IdN Magazine.

Miałam przyjemność być jednym z jurorów w konkurach graficznych, m.in.: 20. edycji konkursu Galerii Plakatu AMS „Zwierzę też człowiek”, Young Creatives Cannes 2020, w którym oceniałam prace w kategorii Design, KTR 2020 w kategorii “Ilustracja”.

Poniżej kilka publikacji moich prac w różnych magazynach.

idnworld | KTR | Grafmag | Wysokie Obcasy

Dieline | Packaging of the World | Trendland

Speckyboy | Form | Creads | Grafmag

Label Magazine

Zapraszam do współpracy!

Ewelina Gąska, ilustratorka, projektantka graficzna.